Nauka pływania

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Naukę pływania możemy rozpocząć już od 4. roku życia, początkowe lekcje będą obejmowały oswajanie ze środowiskiem wodnym, nurkowanie, proste skoki startowe, oraz naukę stylów pływackich począwszy od stylu grzbietowego, kraula, poprzez żabę i skończywszy na stylu motylkowym.
Naukę możemy zacząć w każdym wieku, bez względu na stopień obycia z woda oraz umiejętności.

Proponujemy Państwu zajęcia indywidualne (instruktor + uczeń), lub zajęcia grupowe, przy czym 10 osób to maksymalna ilość uczniów w danej grupie. Zajęcia nauki i doskonalenia pływania prowadzimy na terenie Dąbrowy Górniczej w Aquaparku NEMO Wodny Świat.

 

Pływanie przynosi wymierne korzyści. Może być doskonałą formą aktywnego wypoczynku, pomagającą utrzymać kondycję fizyczną i dobre samopoczucie. Dzięki temu, że podczas ruchu w wodzie angażujemy praktycznie wszystkie mięśnie, pływanie pełni role profilaktyczną i rehabilitacyjną.

 

ZALETY PŁYWANIA: koryguje wady postawy i zwiększa pojemność płuc

Ćwiczenia w wodzie nie obciążają kręgosłupa ani stawów, wzmacniają natomiast mięśnie, zwłaszcza grzbietu, które mają nam podtrzymywać kręgosłup. Są znakomitym sposobem na korekcję wad postawy. Pływanie ma korzystny wpływ na układ oddechowy, bo zwiększa się pojemność płuc. Jest wskazane dla osób po zawale serca, gdyż pobudza układ krążenia, i dla cierpiących na kontuzje stawów kolanowych, biodrowych – jest przecież wzmacniającą mięśnie gimnastyką bez obciążenia stawów. Należy też do form ruchu, podczas których szybko spala się tkankę tłuszczową.

Umiejętność pływania ułatwia, a w niektórych przypadkach umożliwia uprawianie wszelkich sportów wodnych – od jazdy na nartach wodnych i windsurfingu po żeglarstwo, kajakarstwo. Choć pływać można nauczyć się w dowolnym momencie życia (nawet w wieku dojrzałym), najlepiej zacząć jak najwcześniej.

Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Google Plus